fbpx

Claude Monet

Monet Experts – Examples of Claude Monet signatures and dates.Claude Monet (14. november 1840 – 5. detsember 1926) oli legendaarne Prantsuse maalikunstnik, impressionismi rajaja ja peaesindaja. Impressionismi vool on saanud nimetuse tema maali “Impression, soleil levant” (“Impressioon. Tõusev päike”) järgi.

Monet sündis 1840. aastal Pariisis vürtspoodnike Adolphe ja Louise-Justine Monet’ peres. Ta ristiti Notre-Dame-de-Lorette’i kirikus Oscar-Claude’iks. Kuue-aastaseks saanud, kolis Monet oma perega Põhja-Prantsusmaale Le Havre’isse, mis on ka paljude tema maalide teemaks.

Tema kunstianne avaldus väga noorelt, algul küll karikaturistina. Varsti hakkas ta aga huvi tundma maalikunsti vastu ning 1858. aastal võeti üks tema maal vastu kohalikule näitusele, millest tal tekkis plaan saada elukutseliseks kunstnikuks. Ta asus õppima Pariisi vabameelse õhkkonnaga kunstikooli Académie Suisse’i, kus tutvus ka mitme kuulsa kunstnikuga.

  • Raamatu järjehodja magnetiline C.Monet

    Magnetjärjehoidja on ideaalne täiendus teie lemmikraamatule, tänu millele leiate teid huvitava lehe hõlpsalt üles. Täiesti ohutu igale raamatule – ei kahjusta lehti. Läikiv foolium kaitseb ka järjehoidjat erinevat tüüpi kahjustuste eest.

KNL.ee lehel kasutatakse küpsiseid, et muuta saidi srivimiskvaliteeti paremaks ning turunduslikel eesmärkidel.

ROHKEM INFOT

Main Menu